Przewiń na górę
© 2018-2022 getart.com.pl

Sztuka Najnowsza

Sztuka Najnowsza

Sztuka współczesna – malarstwo, grafika, rzeźba w sztukach twórczych, muzyce i literaturze – to specyficzna i bardzo szeroka dziedzina historii sztuki. Znany jest również jako modernizm, a jego zwykły okres obejmuje okres od lat 60. do 70. W sensie teoretycznym sztuka nowoczesna ma podstawy. racjonalizm i wiara w postęp.

Malarstwo nowoczesne – obrazy filozofii, historii, rozwoju myśli i rzemiosła.

Sztuka współczesna i jej ekspansja na inne dziedziny życia odzwierciedlają dynamiczny rozwój ludzkości zapoczątkowany w XIX wieku i trwający do dziś. Od samego początku modernizm był przeciwny akademii, naturalizmowi, bezmyślnemu odbiciu rzeczywistości, które łamało tabu w poszukiwaniu środków wyrazu, nowych technologii i materiałów. Współcześni artyści doceniają nieszablonowe formy, eksplorują język sztuki, nie boją się eksperymentować ze sztuką.

Nowoczesne obrazy w nowoczesnych wnętrzach?

Impresjoniści słusznie uważani są za prekursorów sztuki nowoczesnej – jako pierwsi zerwali z alegorią, historyzmem i przywiązaniem do akademizmu i modernizmu. To dzięki nim punkt ciężkości przesuwa się z CO jest malowane na JAK jest malowane. Nowe zjawiska rzadko cieszą się natychmiastowym uznaniem, jak miało to miejsce w przypadku impresjonizmu – początkowo prace reprezentujące tę tendencję były wyszydzane i ignorowane, a było to zaledwie kilka dekad temu.

Impresjoniści utorowali jednak drogę kolejnym pokoleniom artystów, a zawieruchy przełomu XIX i XX wieku przyniosły istną falę nowych kierunków w sztuce. Warto wspomnieć o neoimpresjonizmie, postimpresjonizmie i symbolice XIX wieku, przed wojną: separatyzmie, pseudoizmie, ekspresjonizmie, kubizmie, konstruktywizmie, dadaizmie czy surrealizmie, a powojennym: abstrakcji, taktyce, minimalizmie, sztuce popularnej. i grafika koncepcyjna.

Sztuka współczesna – wielość form i koncepcji

Uważa się, że sztuka współczesna rozwijała się do połowy XX wieku, kiedy to ustąpiła miejsca sztuce współczesnej. Jest to jednak konwencjonalna analiza, która ilustruje jedynie ramy czasowe tych kluczowych pojęć. Sztuka współczesna w pewnym sensie wyczerpała swoje możliwości rozwoju, co oznacza jedynie, że od lat 70. w dziedzinie twórczości artystycznej panuje pełna swoboda – mnogość tematów, stosowanych technik i materiałów, stylów, nowych środków wyrazu, język artystyczny nie był już tak jednoznaczny jak w połowie XIX w. W tym okresie powstało wiele prac teoretycznych, sztuka pojawiła się, wyznaczyła swój kres, kontestując ich koncepcje powtarzaniem tematów i środków wyrazu w sztuce czy brak innowacji. Jednak te apokaliptyczne teorie zostały naturalnie wyciszone, aw teorii kultury pojawił się nowy termin, do którego należy również sztuka – postmodernizm.

Sztuka współczesna XX wieku, nawet kultowa i wyjątkowa, szybko przeniosła się z galerii do przestrzeni publicznych i mieszkań oraz domów prywatnych, a jej zainteresowanie kontekstem dekoracyjnym wciąż jest bardzo duże. Nowoczesne lub współczesne obrazy można znaleźć nie tylko w miejscach ściśle związanych ze sztuką, ale także w biurach, galeriach handlowych, restauracjach i kawiarniach, a nawet gabinetach medycznych.

“Kupię nowoczesne obrazy do sypialni na metry”

Koneserów i krytyków, a także samych artystów często cieszy lub irytuje podejście do sztuki polegające na traktowaniu jej obiektów jako przedmiotów czysto dekoracyjnych, bez zagłębiania się w przekaz i idee artystyczne. Wyszukuj i kupuj współczesną sztukę w zestawieniach kolorystycznych wnętrz lub jak „nowoczesne obrazy do salonu”, „nowoczesne obrazy do sypialni”, „nowoczesne obrazy do kuchni”, „nowoczesne obrazy do salonu”. To wina łazienki? nie jest wyrazem najwyższych ambicji i rozległej wiedzy o sztuce współczesnej, ale chęć otaczania się sztuką, sztuką i poszukiwaniem piękna może być pociągająca.

Nowoczesne malarstwo abstrakcyjne

Sztuka współczesna obejmuje mnogość tematów i stylów, dlatego wśród jej produktów możemy znaleźć również realistyczne malarstwo tradycyjne. Jednak w świetle sztuki współczesnej często odwołujemy się do dzieł odbiegających od realizmu. Świetnym przykładem są tu współczesne malarstwo abstrakcyjne, chętnie tworzone także w Polsce. Jej interesującymi przedstawicielami są Kamil Grabowski, Oliwia Hildebrandt, Emilia Nesteruk, Beata Pałach, Magdalena Chmielek czy Dobiesław Gała i Øleg Sson.

Related posts

Zostaw Komentarz