Przewiń na górę
© 2018-2022 getart.com.pl

Po co nam sztuka?

Nasze myśli są tak złożone, że stanowią niemal najważniejszą część naszego życia. Pozwalają nam funkcjonować na co dzień, interpretować świat i wydarzenia, wyciągać wnioski, skupiać się na marzeniach czy codzienności. Używamy ich bardzo często, ale często nie zdajemy sobie sprawy, jak wpływają na naszą rzeczywistość i jak łatwo chłoną to, co dzieje się wokół nas. Można powiedzieć, że doświadczeni i utalentowani ludzie mogą wpłynąć na umysł człowieka i sprawić, by robił wiele rzeczy i myślał, że robi z własnej woli. Tak, ludzki umysł to nie tylko tajemnica dla naukowców. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa sztuka? Jest to czynnik, który silnie na nas wpływa, często decydujący o tym, jakie emocje nas dotykają, jak się czujemy i zachowujemy. Działa na nas w sposób oczywisty i tajemniczy, którego często nie możemy i nie możemy dostrzec.

Bo sztuka może łatwo wpływać na to, czy jesteśmy szczęśliwi, czy smutni, czy postrzegamy piękno świata i cieszymy się nim, czy też uświadamiamy sobie brzydotę rzeczywistości i próbujemy od niej uciec. Sztuka może do nas dotrzeć mocniej i skuteczniej niż ludzie nam bliscy, autorytety czy osoby, których nie znamy, bo niesie ze sobą tyle emocji. Jeśli te emocje dotkną naszych serc, jeśli odpowiedzą na nasze potrzeby, będziemy im posłuszni i przyjmiemy je. Ponieważ nic nie relaksuje nas bardziej niż znalezienie w świecie elementu, który dla nas działa, stanu, który panuje w naszych sercach i umysłach. Sztuka może odpowiadać na potrzeby odbiorców. Zawiera w sobie wiele emocji i artystycznego przekazu, ale także pozwala na swobodne ich interpretowanie. Z kolei nasze umysły potrafią interpretować sztukę na wiele sposobów, często nawet w sposób, który zaskakuje samych twórców. Bo wystarczy naprawdę niewiele, byśmy rozbudzili swoją wyobraźnię i odlecieli w niej w miejsca, w których nikt jeszcze nie był.

Sztuka ma na nas wielki wpływ i ma ogromny wpływ na nasze życie. Potrafi określić, jakie mamy emocje i nasz stosunek do świata. Bo każdy z nas jest inny i każdy ma inne upodobania do życia, co widać w otaczającej nas sztuce. Otaczają nas rzeczy, które na nas działają, które dają nam siłę do działania, kiedy trzeba, lub uspokajają, kiedy trzeba. Sztuka odpowiada na nasze wewnętrzne powołanie, przez co jest dla nas niezwykle atrakcyjna, wręcz niezbędna do normalnego funkcjonowania.

Related posts

Zostaw Komentarz